V co věřím a v co ne?

8:27:00Zdravím!
Dnes jsem tu s článkem V co věřím v mém podání a berte to jako inspiraci, jak být lepším člověkem. 

Víra nás pohání a dává nám naději, že (pokud) máme ten zatracený život, není to navěky, ale jen dočasný stav, který si ovšem můžete ovlivnit sami. Je čistě na vás, jak naložíte s vědomostmi, šancí, příležitostmi nebo zkušenostmi, které vám život přinese na zlatém podnose. 


"V životě nevěř tomu, kdo tě klame, ale nezklam toho, kdo ti věří."

Proč je těžké si uvědomit naše opravdové názory a myšlenky na situace nebo způsob života? 
Proč neumíme dát najevo, jak se doopravdy cítíme a co nás sžírá? 
Proč jsme zašli tak daleko, že nejsme schopni se otevřít, vylézt z davu a prosadit se? 
Proč zůstáváme jako ovce ve stádu a neřekneme světu naše moudra? 

Mezi lidmi mě nejvíce rozčiluje, že hrozně zapomínáme na to, jaké všechny možnosti máme a život nám je nabízí. Můžeme chodit běhat, fotit se na náměstí, kde je zrovna 300 000 lidí, přihlásit se na jógu, i když ještě nemáme zrovna tu nejlepší kondičku a nejlepší postavu. 

No a co? Vždyť je to náš život, naše věc a měli bychom si všichni uvědomit, že jestli jsme se pro něco rozhodli, tak jsme to v tu chvíli doopravdy chtěli. Z toho vyplývá, neohlížejme se za minulostí, zahoďme všechny starosti a nechme problémy za sebou. 

Žijme v přítomnosti, zapomeňme na minulost a nepřemýšlejme tak nad budoucností. Dělejme, jako kdyby byl každý den nový život, další příležitost změnit světObrázky mají vždy uvedený zdroj!


Proč si myslíte, že se lidé jako Einstein, Freud nebo Balzac staly známými? Protože měli víru, nepřestali doufat a měli taky naději. A kam to dopracovali? Mluví se o nich ještě dnes a i když ne všem, mění pohled a názor na svět lidem, kteří jsou jim podobní a mají ten talent koukat se na věci i z jiného pohledu než valná většina"Ve světě plném nenávisti a negativity, stůjte mimo, myslete jasně, nenechejte se ovlivnit a buďte pyšní, na to, kdo jste."-Ben BruceVěřím, 
...že lidé ještě nejsou tak ovládnuti technologií a možnostmi téhle doby a mají svou vlastní hlavu
...že se přestaneme soudit podle vzhledu a zaměříme se spíš na růst osobnosti
...že každý si splníme své sny
...že pokud opravdu chceme, uděláme díru do světa
...že každý máme svého boha/bohyni, v které věříme
...že to, co se nám v životě přihodí si ovlivňujeme sami
...že v životě potkáváme jen toho, koho máme a vše máme brát jako zkušenost
...že duchovní svět je propojen s tímto, ve kterém se pohybujeme od narození
...že s mrtvými můžeme komunikovat, někteří jsou však ke komunikaci s mrtvými uzpůsobeni více než druzí


Nevěřím,
...že jsme jediní žijící tvorové na světě
...že mrtví jsou po smrti pohřbeni a jejich život skončil tím, že duše odešla do nebe.
...že se vše děje jen tak, všechno má svůj důvod
...že lidé se jednou zamyslí a přijmou sami sebe a okolní svět
...že pomluvy jsou pravda, jen zkušenosti
...že závist je pouhá zášť vůči člověku, ale trest, který si odpykávají z minulého života.

Chtěla bych říct, že to vše, co jsem sem napsala, je pouze má domněnka/idea a nic z toho není potvrzená a prozkoumaná věc. 
Je to pro inspiraci a komunitu, která se také vyžívá v ideách a myšlenkách lidstva, názorech ostatních.

Za tuto myšlenku, článek a inspiraci děkuji Verunce ze Stylish Coffee

Není to přiživování na něčím jméně, abych měla hodně přečtení, komentářů nebo snad čtenářů. Přečetla jsem si článek a zaujal mne, proto jsem se rozhodla, že budu sdílet moje domněnky o tomto tématu.


Pokud chcete, napište mi do komentáře co si o tomto myslíte. 


Rada nakonec.. nebojte se projevit, ať už názory, stylem nebo jednoduše tím co vás baví. Dělejte si co chcete na 100% a nenechávejte se ovlivnit okolím. Je to vaše věc, váš život a pouze vy berete vše na svou zodpovědnost, proto neřešte názory ostatních. 
Žijete jen jednou, tak to dělejte naplno.

"Bůh existuje pro toho, kdo v něj věří." 
-Albert Einstein


You Might Also Like

8 komentářů

 1. Opravdu moc povedený článek. A hodně pravdivý. ♥ Ve všem naprosto souhlasím, taky jsem něco podobného psala, a musím říct, že jsi to vystihla uplně přesně. :) Každý by měl žít tak, jak jen chce bez ohledu na nějaké pomluvy či to, co si myslí nekdo ostatní. Oni náš život nežijou, to my. :) www.fitfoodhealthy.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat
 2. body ve věřím/nevěřím byly zajímavé...je vidět, že se v téhle oblasti vyznáš, že tě to baví...duchovno, minulé životy atd. :)
  www.lifestylebirdie.com

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. jojo, to mě zajímá. Čtu o tom i knihy. Mám s duchovnem na to, že mi je 17 let, celkem velké zkušenosti a prostě v to věřím..

   Vymazat
 3. Tak teda, som tu prvýkrát ale po prečítaní posledných článkov som sa rozhodla, že ti dám odber. V prvom rade, zbožňujem kecacie články o myšlienkach a názoroch. Oveľa, oveľa viac ako tie z oblasti kozmetiky a módy. A ty takéto články máš, a naozaj veľmi dobré. Dúfam, že s nimi budeš len a len pokračovať, pretože ti to ide (a tiež sa mi páči tvoj štýl písania, ani neviem uviesť dôvod prečo). Každopádne, aby som sa vyjadrila aj k téme. Úplne súhlasím s tým, že každý by mal robiť to, čo chce robiť a neobzerať sa pri tom na reakcie ľudí okolo seba. Zaujala ma aj tá časť s duchovným, druhou stranou. Práve predvčerom som sa s priateľmi dlho do noci o niečom takom presne rozprávala. Oni tiež majú nejaké skúsenosti. Ja som trochu skeptická, pretože mne sa ešte nič také nestalo, čo by sa racionálne vysvetliť nedalo. Avšak nikomu neberiem názor ani netvrdím, že si vymýšľa. Naopak, veľmi ma to zaujíma. :)
  SweetSunshine

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Juu💕 Děkuji moc za tvou odpověď! Jsi velmi milá a tvoje odpověď mě zahřála u ♥
   Přesně z tohohle důvodu bloguji, protože mě to nesmírně baví, naplňuje a úplně si to užívám. Hlavně pak tu milou odezvu, jako například právě ta tvoje :)
   Cením si tě!♥

   Vymazat
 4. Napsala jsi to fakt luxusně. :3
  -crazyjull.blog.cz

  OdpovědětVymazat
 5. Hodně povedený článek! Každý by měl něco věřit, protože lidi bez víry jsou jenom "stroje", který každý den chodí z práce domů a nic jiného. Tohle není život, tohle je stereotyp. Člověk by si měl užívat života, učit se, cestovat, bavit se s přáteli - dělat si vzpomínky a dělat sami sebe lepšími :)

  Inka

  OdpovědětVymazat
 6. Moc pěkný článek Luci a hezký blog :)

  OdpovědětVymazat

Děkuji za vaše komentáře! S láskou, L

Subscribe